بندر پرواز آمریکا ممنوعیت آمریکایی خطوط هوایی

بندر: پرواز آمریکا ممنوعیت آمریکایی خطوط هوایی الکترونیکی اخبار بین الملل

گت بلاگز اخبار ورزشی و نتایج مسابقات بخش شخصی در قعر جدول لیگ برتر ، تصمیمات خلق الساعه بلای جان فوتبال

سه تیم متعلق به بخش شخصی فوتبال کشور عزیزمان ایران هرچند تغییراتی در کادر فنی خود داشته‌اند ولی هر سه تیم در انتهای جدول لیگ برتر قرار دارند.

بخش شخصی در قعر جدول لیگ برتر ، تصمیمات خلق الساعه بلای جان فوتبال

تصمیمات خلق الساعه بلای جان فوتبال/بخش شخصی در قعر جدول لیگ برتر

عبارات مهم : آخرین

سه تیم متعلق به بخش شخصی فوتبال کشور عزیزمان ایران هرچند تغییراتی در کادر فنی خود داشته اند ولی هر سه تیم در انتهای جدول لیگ برتر قرار دارند.

معادله خیلی راحت هست. نگاهی گذرا و سطحی به جدول رده بندی لیگ برتر نشان می دهد سه چهار تیم در انتهای جدول مسابقه تنگاتنگی جهت سقوط به دسته پایین تر دارند و این مسابقه به حدی بین این سه چهار تیم فشرده است که خیال دیگر تیم ها را از این بابت راحت کرده است!

بخش شخصی در قعر جدول لیگ برتر ، تصمیمات خلق الساعه بلای جان فوتبال

رده های ۱۴، ۱۵ و ۱۶ جدول به ترتیب در اختیار تیم های نفت، سپیدرود و سیاه جامگان هست. سه تیم از سه استان مختلف، از سه خطه متفاوت و فرسنگها فاصله از هم. ولی این سه تیم وجوه یکسان هم با هم کم ندارند. بزرگترین وجه اشتراک نفت، سپیدرود و سیاه جامگان بعد از قعر جدولی و کاندیدای سقوط بودن، تعلق آنها به بخش شخصی در فوتبال است.

بخش شخصی که حدود دو دهه است به فوتبال حرفه ای کشور عزیزمان ایران ورود کرده و هر از گاهی هم سر و کله سرمایه گذارانی در لیگ برتر پیدا می شود، سهم ارزش در لیگ شانزده تیمی هفدهم، سه، چهار تیم است از جمله نفت، سپیدرود و سیاه جامگان. البته وجه تشابهات دیگری هم با یکدیگر دارند که به آنها هم می پردازیم. از جمله این که هر سه کلوب دست به عوض کردن روی نیمکت های خود زده اند. آن هم تغییراتی متعدد و به نوعی سئوال برانگیز.

سه تیم متعلق به بخش شخصی فوتبال کشور عزیزمان ایران هرچند تغییراتی در کادر فنی خود داشته‌اند ولی هر سه تیم در انتهای جدول لیگ برتر قرار دارند.

سیاه جامگان لیگ را با اکبر میثاقیان شروع کرد، سپس علیرضا مرزبان را جایگزین سرمربی برکنار شده است اش کرد و بعد از درگیری فیزیکی یکی از مدیران کلوب در رختکن با مرزبان، آنها رضا عنایتی را بعنوان سومین سرمربی این فصل گزینش کردند.

سپیدرود از حیث تغییرات روی نیمکت شرایطش قدری عادی تر از سیاه جامگان بود. گرچه علی نظرمحمدی در نیم فصل اول چند بار استعفا داد و به کار بازگشت، ولی در روزی که استعفای وی ابتدا مورد قبول مالک کلوب قرار نگرفت، مالک در اقدامی عجیب دست به برکناری شبانه کادر فنی این تیم زد.

بغرنج ترین اوضاع در بین این سه تیم متعلق به بخش شخصی به تیم نفت پایتخت کشور عزیزمان ایران بر می گردد. تیمی که پرسشها مالکیتی و مالی اش به حدی زیاد و لاینحل بود که AFC نیز حضور آنها در لیگ قهرمانان آسیا را نپذیرفت تا ذوب آهن از این وقت کند.

بخش شخصی در قعر جدول لیگ برتر ، تصمیمات خلق الساعه بلای جان فوتبال

نیمکت نفت از شروع تمرینات این تیم تا به حال آنقدر بین علی کریمی و حمید درخشان دست به دست شد که حریفان این تیم تا قبل از مسابقه نمی دانستند تیم مقابلشان با درخشان به بازی می آید یا با کریمی. شاخصه مالک کلوب نفت این بود که در آخرین تصمیمش سنت شکنی کرد و جهت تنوع هم که شده است بعد از برکناری درخشان یک گزینه تازه به اسم آتیلا حجازی رو کرد تا در این مورد خلاقیتی از خود نشان داده باشد!

به این ترتیب قابل اشاره ترین شاخصه یکسان سه تیم شخصی لیگ، جابجایی های متعدد روی نیمکت آنها بود. جابجایی هایی که ناشی از تصمیمات آنی، احساسی و عاری از منطق فوتبال هست. تغییراتی که عمدتا به علت عدم آشنایی کافی مالکانی که به صرف داشتن سرمایه و جهت مقاصدی نامعلوم وارد عرصه فوتبال شده است اند.

سه تیم متعلق به بخش شخصی فوتبال کشور عزیزمان ایران هرچند تغییراتی در کادر فنی خود داشته‌اند ولی هر سه تیم در انتهای جدول لیگ برتر قرار دارند.

نگاهی به آخرین تغییرات نیمکت این سه تیم نشان می دهد گذشته از آن که هر سه مالک در بخش شخصی به سراغ مربیانی جوان و البته استقلالی رفتند، بلکه دست روی مردانی جهت نشستن روی نیمکت ارزش گذاشته اند که قرار است نخستین سرمربیگری خود در لیگ برتر را با این تیم ها تجربه کنند. رضا عنایتی جهت سیاه جامگان، امید رضا روانخواه جهت سپیدرود و حالا آتیلا حجازی جهت نفت تهران.

عنایتی، حجازی و روانخواه گذشته از سوابق درخشانشان در مستطیل سبز، هیچ تجربه ای بعنوان سرمربی روی نیمکت ندارند. طبیعی است این قبیل مربیان پرسشها مالی برایشان در اولویت نیست و جذب آنها در تیم های بحران زده چه به لحاظ فنی و چه به لحاظ مالی بسیار راحت است.

بخش شخصی در قعر جدول لیگ برتر ، تصمیمات خلق الساعه بلای جان فوتبال

شاید مالکان این سه تیم تا به حال یکدیگر را از نزدیک هم ندیده باشند و شاید هیچ شناختی نسبت به هم ندارند ولی عجیب است که نحوه فکر همه آنها یکی است و عملکردشان بسیار به هم شباهت دارد.

راهی که این سه تیم می روند راهی نیست که بتوان به حضور بلند مدت مالکان و سرمایه گذاران آنها در لیگ حرفه ای امیدوار بود. این سه تیم در کورس سقوط به لیگ یک قرار دارند و تقریبا جایی جهت حضور دیگر تیم ها در کورس قعر جدول نگذاشته اند. بعید نیست که چندی دیگر اثری از این سرمایه گذاران بخش شخصی در لیگ برتر نباشد و شاید بعد از آنها افراد دیگری وارد این عرصه شوند و همین راه را ادامه بدهند. همانطور که عباسی ، جهانیان و بیات راه گذشتگان خود مثل هدایتی، شفیعی زاده و دیگران را ادامه می دهند.

نفت، سپیدرود و سیاه جامگان نخستین تیم هایی نبودند که از بخش شخصی در لیگ برتر ارتزاق می کنند و آخرین آن هم نخواهند بود. نخستین تیم های شخصی نیستند که با پرسشها عدیده مواجه هستند و یحتمل آخرین آن هم نخواهند بود. فوتبال کشور عزیزمان ایران در گذشته ها هم تیم های شخصی را به خود دیده که به علت تصمیمات عجیب مالکانش راهی جز سقوط و سپس انحلال و آینده نامعلوم در فوتبال نداشته اند.

شاخص ترین تیم های شخصی که در فوتبال کشور عزیزمان ایران رشد کردند و به ناکجا آباد رفتند استیل آذین و استقلال اهواز بودند. البته در گذشته های دور نیز تیم هایی چون بهمن، عقاب و کشاورز را داشتیم که با همین شیوه چند صباحی در فوتبال بودند و سپس محو شدند.

تصمیمات عجیب و خلق الساعه ای که مالکان چنین کلوب هایی که عمدتا هم شناختی از فضای فوتبال ندارند باعث می شود این قبیل تیم ها دوامی در فوتبال نداشته باشند. همین تصمیمات است که باعث شده است فعلا قعر جدول در قرق این تیم ها باشد.

مهر

واژه های کلیدی: آخرین | ایران | نیمکت | فوتبال | سرمایه گذار | سیاه جامگان | اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs